(067) 473-53-09 (067) 130-34-87 (067) 670-11-05 (093) 473-53-09
Маншафттуроператор

Карпенків край

Черкаси – Кропивницький – Миколаївка – Бобринець – Черкаси

Єлисаветград, Зинов’ївськ, Кірово… Все це про Кропивницький – обласний центр України з цікавою історією.

У 1751 р. на запрошення імператриці Єлизавети Петрівни сербські поселенці заснували ряд військових поселень від Південного Бугу до Дніпра. Цей регіон одержав назву Нова Сербія. Саме тут за наказом імператриці 18 червня 1754 р. на березі р. Інгул на місці козацького зимовника була закладена найбільша в цьому регіоні фортеця, названа на честь св. Єлизавети. Її будівництво було в основному закінчено до 1757 р. Вже у 1805 р. фортеця була ліквідована, але вона до сьогоднішнього часу залишилась однією з небагатьох земляних фортець, що збереглися. Крім земляних укріплень на території фортеці можна також побачити і казарми Єлизаветинської фортеці, лікувальний корпус , канцелярію, аптеку, житловий будинок, кухню (1754). Фортеця дала поштовх розвитку міста. На початку XIX ст. Єлисаветград стає центром військових поселень півдня України. Збереглися військове містечко (1848 – 1855), що складається з палацу, військового училища, будинку офіцерського зібрання, манежу та Покровської церкви (1850-1875). Оглянемо також Грецьку церкву (Пресвятої Володимирівської Богородиці) з дзвіницею (1812).

“Хутір Надія” – державний музей-заповідник І. Тобілевича (Карпенка-Карого). Садиба знаходиться серед дубів, струнких осокорів, ясенів, гледичії, тополь. Більше ста років тому на місці, де тепер шумлять дерева, квітне фруктовий сад – був степ. «Оазис» на 11 гектарах землі, яка була передана в спадок його дружині, Надії Тарковській, заснував видатний український драматург, театральний і суспільний діяч Іван Тобілевич. Саме на честь своєї дружини він і назвав хутір. Багато років це місце було творчою лабораторією драматурга. Тут були написані такі твори, як “Сто тисяч” і “Господар”, історична драма “Сава Чалий” і ще близько одинадцяти творів. У заповіднику-музеї “Хутір Надія” експонується близько двох тисяч предметів, значна частина з яких передана сім’єю Тобілевичів – Тарковських. З того часу збереглися будинок сім’ї, парк із ставком, флігелі і чумацький колодязь.

Щороку садибу відвідують понад чотири тисячі гостей з різних куточків України і зарубіжжя. Починаючи з 1972 року (125-річчя з дня народження Івана Тобілевича) тут проходить театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти». З 1990 року він вважається всеукраїнським. Участь у фестивалі беруть найвидатніші українські письменники і діячі театру.

Бобринець вважається місцем зародження українського театру. У 1863 році, на чолі з майбутнім корифеєм Марком Кропивницьким в Бобринці була створена одна з перших в Україні театральних труп.

Вартість екскурсії від 115 грн.

У вартість туру входить:

Не входять у вартість туру: