Черкаси – Богуслав – Стеблів – Виграїв – Корсунь-Шевченківський – Черкаси
Cлаветне мiсто Богуслав розташоване в середній течії річки Рось. Назва міста Богуслав походить від річки Богуславки. Місто також пов’язане з іменем оспіваної в народних думах Марусі Богуславки.
В місті подивимось пам’ятник Марусі Богуславці, кам’яницю (1726), ратушу (ХІХ ст.), будинок купця Покраса, Свято-Троїцьку церкву (1862), Свято-Миколаївський чоловічий монастир.
Наступний пункт цієї подорожі – Стеблів – батьківщина видатного класика української літератури І.Нечуя-Левицького. Оглянемо будинок-музей І.Нечуя-Левицького та могилу його батька і діда, зі стеблівської греблі помилуємось красивими краєвидами неповторної ріки Рось.
Корсунь-Шевченківський – старовинне і дуже мальовниче місто на березі Росі. Місто Корсунь було засноване у 1032 р. Ярославом Мудрим як фортеця, входило в оборонну систему міст вздовж Росі. Ще й зараз в урочищі Замчищі можна побачити укріплення колись могутньої корсунської фортеці. Важливу роль відігравав Корсунь і під час Визвольної війни 1648-54 років. Тут у 1648 році відбулася одна з найбільших битв, коли війська Хмельницького розбили під Корсунем польську армію гетьмана Потоцького. За Хмельниччини Корсунь був полковим містом. За Зборовським договором 1649 року Корсунський полк був найбільшим серед 16 українських полків.
В 1780 році Корсунь переходить у власність племінника польського короля Станіслава Понятовського. Для нього у 1783 році на трьох гранітних островах річки Рось архітектор Я.-Г. Мюнц закладає ландшафтний парк, а на одному з островів у 1786 році починається будівництво палацу в романтичному стилі візантійської архітектури з елементами неоготики. Після приєднання правобережних українських земель до Російської імперії садибу в Корсуні у 1799 році купив цар Павло І та подарував міністру юстиції Лопухіну, іменем якого її зараз і називають. У 1944 році під Корсунем відбулася одна з найбільших операцій радянської армії – Корсунь-Шевченківська битва. Під час екскурсії ми оглянемо діорами Корсунської битви 1648 року та Корсунь-Шевченківської битви 1944 року, які розміщуються в музеї, що діє зараз в колишньому палаці Лопухіних. Також ми відвідаємо краєзнавчий музей, оглянемо пам’ятники міста та помилуємось чудовими краєвидами на річці Рось.
У Виграєві оглянемо музей, пам’ятники і поле Корсунської битви, яка відбулась в урочищі Горохова Балка.
Вартість екскурсії від 90 грн.
У вартість туру входить:
Не входять у вартість туру: