(067) 473-53-09 (067) 130-34-87 (067) 670-11-05 (093) 473-53-09
Маншафттуроператор

Екскурсія в музей ракетних військ

Черкаси – Кам’янка – Первомайськ – Черкаси

Кам’янка

А в цьому дійсно щось є… природа, тиша, спокій, години плавно переходять в добу, провінція вона завжди кликала в свої обійми великих людей. От і невелике містечко Кам’янка на річці Тясмин, що своїми кам’янистими берегами і дало назву містечку, знавало відомих людей таких як О.С. Пушкін, сюди до сестри дружини декабріста Давидова приїжджав гостювати П.І. Чайковський, саме тут композитор написав оперу “Євген Онєгін” та балет “Лебедине озеро”.

В Кам’янку таємно приїжджали декабристи і в старому млині проводили засідання П. Пестель, С. Муравьов-Апостол, М. Бестужев-Рюмін. Приємно прогулятися старовинним парком, відвідати музей Пушкіна та Чайковського, неподалік від парку через мостик в тіні дерев мальовничо розташувався водяний млин, де збиралися декабристи. В парку по іншу сторону млина, знаходиться могила Марії Давидової, пам’ятник декабристам та Пушкінський грот. Цікаво буде за допомогою місцевих жителів знайти скелю Пушкіна.

Первомайськ

Кілька десятиліть Первомайськ був містом стратегічного значення – тут дислокувався штаб дивізії Ракетних військ стратегічного призначення, навколо міста розташовувалися ретельно замасковані глибокі підземні командні пункти та шахти з найсучаснішими ядерними ракетами. В кінці двадцятого століття, коли Україна заявила про ліквідацію ядерної зброї на своїй території, Первомайськ став епіцентром знищення небезпечного для світу зброї. Один з командних пунктів перетворено на музей.

Філія Центрального Музею Збройних Сил України – Музей Ракетних військ стратегічного призначення, що перебуває поблизу селища Побузьке Голованівського району Кіровоградської області – центральна бойова стартова позиція ракетного полку з шахтно-пусковою установкою, уніфікованим командним пунктом запуску ракети шахтного базування, наземними спорудами забезпечення бойового чергування, (до речі, всі технічні та технологічні системи справні і у боєготовності, крім вузлів, які призначалися для виконання основного завдання – пуску ракет і таємного обладнання, які демонтовані). Також в музей входять розташовані в Первомайську історико-культурний центр, спортивно-готельний комплекс та інші підрозділи.

Маршрут екскурсії складається з декількох частин: перша – власне, вступна – пролягає дорогою до експозиційних залах, з обох боків якої розміщена колекція ракетних двигунів, макет ракети Р-12 (саме такі були розміщені на Кубі в шістдесятих роках під час Карибської кризи), друга – залами однієї зі споруд, де містяться речові та документальні матеріали про історію створення та формування і ліквідації дивізії і Ракетних військ стратегічного призначення. Після цього до уваги відвідувачів пропонується перегляд фільму про запуски ракет; далі – знайомство з технікою, механізмами, устаткуванням, за допомогою якого здійснювалося управління запуском бойових ракет (вони знаходяться під відкритим небом, в спеціальних приміщеннях, під землею). З собою можна мати фотоапарат і найцікавіші місця можна зафіксувати на пам’ять.

Програма подорожі

Виїзд з міста Черкаси.

Приїзд в м. Кам’янка.

Екскурсія до музею Пушкіна.

Екскурсія до музею Чайковського.

Прогулянка парком Декабристів.

Приїзд до смт. Побузьке.

Екскурсія до Музею Ракетних військ стратегічного призначення.

Вартість екскурсії від 150 грн.

У вартість туру входить: проїзд по програмі, страховка.

Не входять у вартість туру: особисті витрати, харчування, вхідні квитки в музеї.